Vonia ar dušas? Vonios ir dušo privalumai ir trūkumai

Dušas ar vonia? Ką pasirinkti savo namuose?
Vonia ir dušas turi savų privalumų bei trūkumų, tačiau pasirinkimas priklauso nuo kiekvieno žmogaus ar šeimos asmeniškai, bei jūsų gyvenimo būdo, finansinių galimybių, erdvės vonios kambaryje, taip pat asmeninių pageidavimų ir įpročių.
Renkantis vonią ar dušą yra keletas svarbių aspektų, kurie gali padėti apsispręsti ką geriau rinktis dušą ar vonią, o gal įsirengti abu, tiek dušą tiek vonią.
Vonia leidžia sukurti tikrą SPA

Vonios privalumai ir trūkumai


Vonios privalumai

Šiltoje vonioje galima visiškai atsipalaiduoti, ypač po sunkios ir varginančios darbo savaitės. Vonia suteikia galimybę atsipalaiduoti, šiltas vanduo padeda nuraminti raumenis ir sumažinti įtampą. Patogiai įsitaisius galima paskaityti mėgstamą knygą ar žurnalą.
Karšta vonia taip pat gali veikti kaip lengvas natūralus analgetikas, mažinantis raumenų ir sąnarių skausmus.

SPA pojūtis ir komfortas namuose.

Vonia leidžia sukurti tikrą SPA potyrį, naudojant įvairius priedus besimaudant vonioje. Vonioje dažnai naudojamos kvapiosios druskos, eteriniai aliejai, aromatinių žolelių ekstraktai, taip pat galima pasidaryti kvapių putų jūrą. Tai puikus būdas atsipalaiduoti ir pasirūpinti savo kūnų neišeinant iš namų.

Tinka šeimoms su mažais vaikais.

Vonia yra nuostabi ir nepakeičiama vieta mažų vaikų ir kūdikių maudynės. Vonioje yra daug patogiau ir maloniau maudyti kūdikius ir mažus vaikus, ypač kol reikalinga jų priežiūra.

Padidina nekilnojamojo turto vertę.

Pardavinėjant nekilnojamą turtą, daugeliui potencialių pirkėjų namas, kotedžas ar butas su vonia yra patrauklesnis ir mielesnis, o tai gali prisidėti prie didesnės būsto vertės, nes vonia vertinama kaip patogumo, laisvalaikio ir komforto elementas.

Vonios trūkumai


Išeikvojama daug vandens.
Norint pripildyti vonią reikia didelio kiekio vandens. Tai padidina šeimos biudžeto išlaidas. Įprastai pripildyti vonia vandeniu reikia nuo 150 iki 200 litrų vandens, tai kelis kartus daugiau nei maudantis po dušu.

Reikia didelės erdvės.

Vonios įrengimui reikalinga didesnė erdvė, todėl jei vonios kambarys yra nedidelis, vonia gali būti nepraktiška, nes užims didžiąją vonios kambario dalį. Vonios formos ir dydis turi tikti suprojektuotos erdvės dizainui, o tai gali apriboti pasirinkimo laisvę.

Ilgesnis prausimosi laikas.

Prausiantis, o tiksliau besimaudant vonioje užtruksite ilgiau, nes ją reikia pripildyti, o po to iš vonios reikia išleisti vandenį, todėl tai nėra praktiška skubantiems ar taupantiems laiką.
Dušas yra patogesnis pasirinkimas

Dušo privalumai ir trūkumai


Dušo privalumai.

Laiko taupymas ir greitis. Po dušu galima labai greitai apsiprausti - vos kelios minutės ir būsite švarūs, todėl tai yra patogus pasirinkimas, kai rytais skubate į darbą ar turite intensyvų dienos grafiką. Karštą vasaros dieną galima greitai ir maloniai atsigaivinti.

Mažesnis vandens sunaudojimas.

Trumpas palindimas po dušu - paprastai sunaudojama gerokai mažiau vandens nei maudantis vonioje, tad dušas yra ekonomiškesnis ir aplinkai draugiškesnis pasirinkimas. Tai ypač aktualu, jei norite mažesnių sąskaitų už vandens sunaudojimą.

Mažiau užima vietos.

Dušo kabina užima mažiau vietos nei įprasta vonia, todėl tai yra puikus sprendimas, jei jūsų vonios kambarys yra mažas. Maža kabina ar kampinė dušo sistema gali padėti maksimaliai išnaudoti vonios kambario erdvę.

Papildomos funkcijos.

Daugelis modernių dušo kabinų turi įrengtas papildomas funkcijas, tokias kaip masažiniai purkštukai, lietaus dušo galva, reguliuojamas vandens srovės stiprumas. Tai leidžia patirti dušo teikiamą komfortą.

Lengviau prieinamas.

Dušas yra patogesnis pasirinkimas vyresnio amžiaus žmonėms ar žmonėms su judėjimo negalia, nes jiems dažnai sunku įlipti į vonią. Yra galimybė įsirengti dušą be slenksčio su nuolydžiu, kuri dar labiau pagerina prieinamumą.

Dušo trūkumai.


Mažiau komforto.
Duše nėra galimybės ilgesniam poilsiui ar SPA procedūroms. Dušas nėra skirtas ilgam atsipalaidavimui. Jei esate pripratę prie SPA ar norite tiesiog ramiai pagulėti šiltame vandenyje, dušas šiuo atžvilgiu netinkamas pasirinkimas.

Ribotos galimybės mažylių maudynėms.

Mažų vaikų prausimas duše gali būti sudėtingesnis ir ne toks saugus, nes vaikai dažnai gali slysti ar prarasti pusiausvyrą. Vonioje mažylius maudyti daug lengviau.

Kalkių ir nešvarumų sankaupos.

Kaip ir vonioje, taip ir dušo kabinoje greitai kaupiasi kalkių ir muilo nuosėdos, ypač ant stiklo ar plastiko paviršių. Dušo kabinoms, ypač stikliniams paviršiams, reikalinga dažna priežiūra ir valymas, kad išlaikytų estetinę išvaizdą.

Kas geriau, dušas ar vonia?


Geriausias sprendimas, jei turite pakankamai vietos, galima pasirinkti tiek vonią, tiek dušą – tai suteikia maksimalų patogumą ir padidina nekilnojamo turto vertę. Kita galimybė tai kombinuota dušo ir vonios sistema, kurioje galima greitai nusiprausti duše arba atsipalaiduoti šiltoje vonioje.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą